Достапни линкови

Руски „одреди на смртта“ војуваат на Северен Кавказ?


Руските организации за заштита на човековите права ги обвинуваат руските безбедносни сили дека праќаат „одреди на смртта“ да се борат против исламистичките бунтовници во Северен Кавказ. Тие ги обвинуваат руските сили за порастот на насилствата во регионот.
XS
SM
MD
LG