Достапни линкови

Приведени уште 20 полицајци од "Табановце"


Македонската полиција денеска приведе уште 20 полицајци од граничниот премин Табановце, осомничени за примање поткуп. Претходно, на истиот граничен премин беа упасени 22-ца полицајци, исто така за поткуп. Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска изјави дека организатори и на двете криминални групи биле раководителите на смени, кои по завршувањето на смените ги делеле собраните пари.
XS
SM
MD
LG