Достапни линкови

Пожарите во Калифорнија, надвор од контролаШумските пожари во Калифорнија, според гувернерот на таа американска држава Арнолд Шварценегер, се надвор од контрола. Голем проблем претставува топлото време, како и ветровите. Досега загинале двајца пожарникари, а во опасност се илјадници домови во околината на Лос Анџелес.
XS
SM
MD
LG