Достапни линкови

Самоубиствен бомбашки напад во Ирак


Пет полицајци загинаа, а седуммина се повредени во самоубиствен напад со автомобил-бомба во северен Ирак, соопштува ирачката полиција. Нападот се случил во село близу до Тикрит - родниот град на поранешниот ирачки диктатор Садам Хусеин.
XS
SM
MD
LG