Достапни линкови

Во светот над 2 илјади починати од новиот грип


Од вирусот на новиот грип починале најмалку 2.185 луѓе во целиот свет, соопшти денеска во Женева Светската здравствена организација. Според најновиот биланс најпогоден е американскиот континент каде што од новиот грип починале над 1870 луѓе. Во Европа досега починале 85 луѓе, а над 42 илјади се заразени.
XS
SM
MD
LG