Достапни линкови

Ја сакаат Мадона, ама не ги сакаат Ромите


Американската поп ѕвезда Мадона беше исвиркана од илјадници посетители на нејзиниот вчерашен концерт во Букурешт, откако проговори против дискриминацијата на Ромите. Мадона рече дека е тажна, поради дискриминирањето на Ромите во Источна Европа.

XS
SM
MD
LG