Достапни линкови

Високиот комесар на ОН за бегалци во Белград


Високиот претставник на Обединетите нации за бегалци Антонио Гутерес денеска во Белград ќе разговара со српските власти за положбата и проблемите на бегалците во Србија и во регионот. Главни теми на кои ќе се осврнат ќе бидат решавање на продолжената криза со бегалците во Србија, а посебно проблемите со протераните Срби од Хрватска и раселените лица од Косово.
XS
SM
MD
LG