Достапни линкови

Почина сенаторот Едвард Кенеди


Американскиот сенатор Едвард Кенеди почина на 77-годишна возраст, по едно-годишна битка со тумор на мозокот. Едвард Кенеди, брат на поранешниот американски претседател Џон Кенеди, беше клучна фигура во Демократската Партија и еден од највлијателните американски сенатори. Едвард Кенеди беше избран во Сенатот во 1962 година.
XS
SM
MD
LG