Достапни линкови

Тројца американски војници загинале во Авганистан


Најмалку тројца американски војници загинаа во Јужен Авганистан, со што бројот на загинати американски војници во август изнесува 32. Во соопштението на војската се наведува дека војниците загинале кога врз нивната партола бил извршен оружен напад.
XS
SM
MD
LG