Достапни линкови

„Трговецот на смрта“ остана на Тајван


Судот на Тајланд одби да им го израчи на Соединетите Држави рускиот трговец со оружје познат како Трговец на Смрта. Виктор Боут од Соединетите држави е обвинет за тероризам и се поврзува со најтешките судири во светот. Вашингтон има 72 часа право на жалба.
XS
SM
MD
LG