Достапни линкови

Црн викенд за руските сили во Дагестан


Еден полицаец и еден припадник на руската гранична служба загинале во две одделни експлозии во градот Дербент во Дагестан.
Вчера, пак, во Дагестан загинале двајца полицајци, а еден бил посериозно повреден, откако непознати напаѓачи пукале кон нив кога полицајците сакале да извршат контрола врз едно возило.


XS
SM
MD
LG