Достапни линкови

Мексико: Самит на земјите од Северна Америка


Американскиот претседател Барак Обама денеска пристигна во Мексико на состанок со мексиканскиот претседател Фелипе Калдерон и со канадскиот премиер Стивен Харпер. На самитот на земјите од Северна Америка главна тема е решавањето на проблемите предизвикани од економската рецесија.
XS
SM
MD
LG