Достапни линкови

Чавез: колумбиски војници навлегле во Венецуела


Претседателот на Венецуела Уго Чавез денеска изјави дека колумбиски војници влегле во Венецуела минувајќи ја реката Ориноко. Во редовното телевизиско обраќање тој наведе дека колумбијците дејствувале по наредба на Соединетите Држави. Венецуела деновиве изрази загриженост поради договорот за американско користење на колумбиските бази.
XS
SM
MD
LG