Достапни линкови

Клинтон: САД ќе соработуваат со победникот на авганистанските избори


Американската државна секретарка Хилари Клинтон рече дека САД се подготвени да соработуваат со победникот на претстојните претседателски избори во Авганистан. Таа рече дека САД ќе бара подобри резултати од авганстанската влада, која, според САД, е клучна во борбата против исламските екстремисти.
Во интервјуто што, денеска, треба да се емитува на ЦНН, таа рече дека САД работат на тоа да обезбедат чесни и слободни избори.

XS
SM
MD
LG