Достапни линкови

Загина британски војник во Авганистан


Еден британски војник загина во бомбашки напад во јужен Авганистан. Меѓународните сили на НАТО во Авганистан соопштуваат дека војникот загинал од импровизирана бомба – главно оружје на екстремистите.
Во Авганистан има речиси 100 илјади странски војници. Речиси две третини од нив се Американци.
XS
SM
MD
LG