Достапни линкови

Најмалку 10 загинати во Ирак


Во денешната експлозија на автомобил бомба во северниот дел на Ирак загинале најмалку десет луѓе, јавуваат агенциите. Во нападот до кој дошло во близина на една шшитска џамија во градот Мосул имало и 50 повредени.
XS
SM
MD
LG