Достапни линкови

Прогноза за времето- нестабилно


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, а попладне нестабилно со дожд и грмежи. Локално ќе има услови за појава на невреме. Утринската температура се движи од 12 до 19, а дневната ќе биде од 20 до 33 степени. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време, со минимална температура од 18, а максимална до 28 степени.
XS
SM
MD
LG