Достапни линкови

Руски нуклеарни подморници во близина на САД


Две руски нуклеарни подморници во изминативе неколку дена биле забележани во близина на американскиот брег, објави весникот Њујорк тајмс, цитирајќи претставник на американското министерство за одбрана. Тој додал дека ретко кога руската морница се доближува на стотина километри од американската морска граница. Се прецизира дека една од подморниците потоа се упатила кон Куба.
XS
SM
MD
LG