Достапни линкови

Ирачките сили уапсија тројца тинејџери од Ал Каеда


Ирачките безбедносни сили уапсија тројца тинејџери, регрутирани од Ал Каеда да извршат бомбашки напади со велосипед. Властите соопштуваат дека момчињата се дел од група, наречена Млади лавови на Ал Каеда, кои се обучуваат за напади врз безбедносните сили.
Во април, во Киркук, силите на редот уапсија четири деца, помлади од 14 години, кои биле регрутирани од Ал Каеда за извршување самоубиствени напади.
XS
SM
MD
LG