Достапни линкови

Ватерполистките на САД се нови светски шампионки


Ватерполистките на САД се нови светски шампионки, откако синоќа, во финалето во Рим, ја совладаа селекцијата на Канада со 7:6. Во натпреварот за бронзениот медал Русија ја победи Грција со 10:9.
Денеска се играат и завршните натпревари во машка конкуренција. Во финалето од 21 часот, среќаваат Шпанија и Србија, а во натпреварот за бронзениот медал ќе играат Хрватска – САД.
XS
SM
MD
LG