Достапни линкови

Во Романија кривична истрага против поранешна министерка


Романскиот парламент синоќа донесе одлука за почнување кривична истрага против поранешната министерка за млади и спорт, Монија Јакоб Рици, поради неоправдано потрошени 730 000 евра за организација на денот на младите- 2 мај. Поранешната министерка е предмет на истрага и на Националната дирекција за антикорупција, која деновиве откри и дека Рици барала од еден компјутерски стручњак од нејзиниот компјутер да ги избрише податоците кои можат да ја докажат нејзината вина.
XS
SM
MD
LG