Достапни линкови

Прогноза за времето- сончево и топло


Времето денеска во Македонија ќе биде сончево, топло и претежно тивко. Утринската температура се движи од 12 до 20, а дневната ќе биде од 28 до 35 степени. Во Скопје и околината слично време со утринска температура до 17, а дневна до 32 степена.
XS
SM
MD
LG