Достапни линкови

Бомбашки напад во Чеченија


Четворица загинале во напад на бомбаш самоубиец во Грозни, соопштија чеченските власти. Бомбашот ја активирал експлозивната направа пред културно уметничкиот дом, неколку минути пред почетокот на концерт. Четворица полицајци загинале во обид да го спречат бомбашот да влезе во салата.
XS
SM
MD
LG