Достапни линкови

Рен му го врачи Прашалникот на црногорскиот премиер Мило Ѓукановиќ


Еврокомесарот за проширување на ЕУ Оли Рен, синоќа, на црногорскиот премиер Мило Ѓукановиќ му го врачи Прашалникот на Европската комисија преку кој ќе се проценува подготвеноста на Црна Гора за статусот кандидат за ЕУ. Црногорскиот премиер изјави дека одговорите од страна на црногорската администрација ќе бидат веродостојни и квалитетни, затоа што од тоа зависи дефинирањето и динамиката на проценката за подготвеноста на земјата.
XS
SM
MD
LG