Достапни линкови

Либерман во посета на Бразил


Министерот за надворешни работи на Израел Авигдор Либерман денеска пристигна во Бразил, прва дестинација од неговата десетдневна тура на Латинска Америка. Од израелското Министерство за надворешни работи информираат дека целта на посетата на Либерман е предизвикување на „растечката активност на Иран во Латинска Америка“. По Бразил Министерот патува за Аргентина.
XS
SM
MD
LG