Достапни линкови

Во Пакистан убиени 4 полицајци


При напад на полициска партола во Пакистан се убиени четворица полицајци, јавуваат агенциите. Двајца од полицајците загиналае на самото место на настанот, додека другите двајца им подлегнале на повредите в болница, изјавил началникот на полицијата. Досега никој не ја превзел одговорноста за нападот.

XS
SM
MD
LG