Достапни линкови

Идентификуван еден од двајцата бомбаши од Џакарта


Индонезиските власти соопштија дека идентификувале еден од двајцата бомбаши одговорни за двете експлозии во хотели во Џакарта, но не го соопштија неговото име. Портпарол на полицијата изјави дека другото тело се уште се идентификува, додавајки дека двајцата бомбаши самоубијци биле членови на терористичка организација со врски со Ал-Каеда. Во двете експлозии кои настанаа во петокот загинаа најмалку осум лица.
XS
SM
MD
LG