Достапни линкови

Косовските новинари протестираат поради апсењето на нивни колеги


Асоцијацијата на професионални новинари на Косово, вчеравечер, протестираше, поради апсењето на екипата на ТВ Илирија од Витина, за време на известувањето за апсење на 58 општински функционери, во тој град. Новинарското здружение го осуди однесувањето на косовската полиција, која им стави лисици на новинарите, кои не правеа ништо „освен што си ја работеа нивната работа“.
XS
SM
MD
LG