Достапни линкови

Самит на Неврзаните, посветен на економската криза


Во египетското одморалиште Шарм Ел Шеик се одржува самит на неврзаните, на кој главна тема е глобалната економска криза. Денеска е предвидено и обраќање на кубанскиот лидер Раул Кастро. На маргините на самитот, ќе се состанат премиерите на Индија и на Пакистан, за прв пат по терористичкиот напад во Мумбаи во минатата година. Членки на Движењето на Неврзаните се 118 земји.
XS
SM
MD
LG