Достапни линкови

12 припадници на тајната служба се убиени во Mексико


Најмалку 12 припадници на тајната мексиканска служба се убиени во Mексико, соопштуваат тамошните власти. Припадниците на воената служба, првин биле мачени, а потоа убиени и фрлени покрај еден планински пат во Мексико. Според тамошните власти, станува збор за еден од најтешките напади на федералните сили, од кога претседателот Филипе Калдерон им објави војна на нарко дилерите.

XS
SM
MD
LG