Достапни линкови

Убиени 5-мина милитанти во Чеченија


5-мина милитанти биле убиени денеска во два одвоени инцидента во Чеченија. Министерството за внатрешни работи на Чеченија соопшти дека тројца биле убиени кога одбиле да застанат на еден контролен пункт, додека другите двајца, при обид да бидат уапсени.
XS
SM
MD
LG