Достапни линкови

Министерот за финансии Трајко Славески разрешен од Парламентот


Над 80 пратеници гласаа за разрешување на министерот за финансии Трајко Славески вечерва во Собранието на Република Македонија. За Славевски образложението на Премиерот Груевски за неговата смена како миистер финансии е неуверливо и е лош сигннал. Тој на денешната собраниска седница на која се прифатија оставките и на тројца други владините функционери, на Премиерот Груевски му порача дека на Македонија и е потребен итен ребаланс за буџетот и кратење на 100 милиони евра.
XS
SM
MD
LG