Достапни линкови

Почнува Егзит


Денеска на Петроварадинската тврдина во Нови Сад ќе биде отворен јубилејниот десетти музички фестивал Егзит. Фестивалот ќе го отворат англиската кантавторка Лили Ален и групата Арктик манкис, а ќе настапат и Дарквуд Даб и Рутс манува. На 10-иот Егзит, кој ќе трае до 12-ти јули, предвидено е да настапат 500 изведувачи на 20 бини.
XS
SM
MD
LG