Достапни линкови

Претседателски избори во Индонезија


Во Индонезија денеска беа одржани претседателски избори, на кои, според прелиминарните резултати, ќе победи досегашниот претседател Сусило Бамбанг Јудхојоно. Официјалните резултати ќе бидат објавени кон крајот на месецов.
XS
SM
MD
LG