Достапни линкови

Фудбал: Македонија ќе игра против Шпанија во Скопје


Фудбалската репрезентација на Шпанија, која е актуелен шампион на Европа, денеска го потврди гостувањето на 12 август во Скопје кога ќе игра против Македонија. Ова ќе биде вторпат македонската фудбалска репрезентација да игра натпревар против актуелен европски шампион. Првиот дуел беше против Данска на 7 септември 1994 година во Скопје.
XS
SM
MD
LG