Достапни линкови

Мета ќе објаснува зошто коалицира со Бериша


Движењето за социјалистичка интеграција на Илир Мета денеска ќе одржи вонредна партиска конвенција на која се очекува лидерот да даде целосно објаснување околу коалицирањето со демократите на Сали Бериша. Поканата на Бериша за коалиција Мета ја прифати во саботата, а веднаш потоа проструи веста дека нему му е понудена функцијата претседател на албанскиот парламент.
XS
SM
MD
LG