Достапни линкови

Иранската полиција ослободи „две третини“ од уапсените граѓани


Шефот на иранската полиција изјави дека властите ослободиле повеќемина иранци кои полициските сили ги приведоа за време на немирите по претседателските избори. Есмаил Ахмади Могхадам додаде дека биле ослободени „две третини“ од вкупно 1.032 лица упасени на протестите кои избија во земјата по минатомесечните претседателски избори.
XS
SM
MD
LG