Достапни линкови

Во Србија осудена група вехабисти за планирање терористички напади


Судот во Србија денеска осуди 11 луѓе на затворски казни од шест месеци до 13 години за планирање терористички напади. Сите осудени се припадници на муслиманската вехабистичка секта и се осудени затоа што планирале атентат врз лидерот на муслиманската заедница во Србија, како и за напади врз полициската станица и врз џамијата во Нови Пазар.
XS
SM
MD
LG