Достапни линкови

Железничка несреќа во Италија, десетина загинати


Најмалку десет луѓе загинале, а пеесетина други биле ранети, од кои 37 посериозно, откако денеска во Италија еден товарен воз излетал од шините по што експлодирале два вагона полни со течен гас. Несреќата се случила на станицата во пристаништниот град Виареџио во Тоскана. По експлозијата оганот се проширили врз блиските куќи. Властите се уште ги испитуваат причините за несреќата.

XS
SM
MD
LG