Достапни линкови

Прогноза за времето- нестабилно и потопло


Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево и топло со умерена облачност, а попладне нестабилно облачно со пороен дожд и грмежи, што локално ќе има форма на невреме. Утринската температура се движи од 10 до 17, а дневната ќе биде од 24 до 32 степена.
XS
SM
MD
LG