Достапни линкови

Ангела Меркел во посета на САД


Германската канцеларка Ангела Меркел ќе пристигне во дводневна посета на САД. Во рамките на посетата таа ќе разговара со американскиот претседател Барак Обама околу подготовките за самитот на Г8 што ќе се одржи во јули.
XS
SM
MD
LG