Достапни линкови

Русија и Египет потпишаа договор за стратешка соработка


Рускиот претседател Димитриј Медведев и Претседателот на Египет Хосни Мубарак потпиша договор за десетгодишна стратешка соработка. Во изјава за медиумите Медведев рече дека договорот ќе го дефинира идниот однос меѓу Русија и Египет.
XS
SM
MD
LG