Достапни линкови

Русија не сака да ја потцени НАТО


Министерот за надворешни работи на Русија Сергеј Лавров изјави дека Русија, со предлог плановите за европска безбедност, не сака да ја потцени Северноатланската Aлијанса. Лавров додаде дека руските власти се заинтересирани за координација на своите предлози со НАТО. Инаку, минатата година САД и НАТО ги отфрлија предлозите на рускиот Претседател Димитриј Медведев за нова „безбедносна архитектура“ во Европа.
XS
SM
MD
LG