Достапни линкови

Средба на претседателите на Македонија, Албанија, Косово и Црна Гора


Во Валона, Албанија, денеска ќе биде одржана неформална средба на претседателите на Албанија, Македонија, Косово и Црна Гора. На собирот ќе учествуваат претседателите Бамир Топи, Ѓорге Иванов, Фатмир Сејдиу и Филип Вујановиќ.
XS
SM
MD
LG