Достапни линкови

ЕУ со нови реакции за состојбите во Иран


Чешкиот Министер за надворешни работи Јан Кохоут изјави дека иранското Министерство за надворешни работи повикало чешки претставници и 26 негови колеги од Европската Унија во Техеран. Кохоут потврди дека Европската Унија планира да објави нова реакција за состојбите во Иран.
XS
SM
MD
LG