Достапни линкови

Бритиш Ервејс бара од вработените да работат без пари


Британскиот авиопревозник „Бритиш Ервејс“ испрати барање до своите вработени да работат без надомест за четири недели. Компанијата минатата година пријави загуба од 400 милиони британски фунти, или 656 милиони американски долари. Претставници на синдикатот во компанијата изјавија дека многумина вработени не можат да си дозволат бесплатно да работат цел месец.
XS
SM
MD
LG