Достапни линкови

Груевски повика на внимателност и посветеност во разговорите за името


Премиерот Никола Груевски денеска апелираше на внимателност и посветеност на државните и националните интереси во контекст на прашањето за името и претстојното продолжување на разговорите со Грција. Тој ги повика лидерите на политичките партии на обединување за државните и националните интереси. Осврнувајќи се на економската криза Груевски рече дека Владата прави се што е потребно да се намалат последиците од неа.
XS
SM
MD
LG