Достапни линкови

Пакистанскиот претседател во посета на Брисел


Пакистанскиот претседател Али Зардари за време на денешната посета на Брисел се очекува да разговара лидерите на Европската Унија. Се очекува разговорите да бидат фокусирани врз трговската и економска соработка, како и за соработката во битката против тероризмот. Пакистанскиот претседател ќе го посети и седиштето на НАТО каде што ќе има обраќање пред Севрно-атланскиот совет.
XS
SM
MD
LG