Достапни линкови

Шестмина настрадани во рударска несреќа во Украина


Бројот на настрадани во рударската несреќа во Украина се искачи на шест лица а седумина се водат како исчезнати. Несреќата се случи вчера во градот Донетск. Педесеттина работници се наоѓале во рудникот пред да се затрупа а од нив 38 успеале да се извлечат на површината. Властите велат дека колапсот на рудникот не бил предизвикан од експлозија.
XS
SM
MD
LG