Достапни линкови

Почнуваат изборите за евроапламентарци


Денеска започнуваат изборите за Европскиот парламент кои ќе траат до 7 јуни. На првиот ден од изборите ќе се гласа во Велика Британија и во Холандија, каде што ќе се избираат 72, односно 25 пратеници. Во преостанатите земји изборите ќе се одржат в недела.
XS
SM
MD
LG